Zavádíme přístup na web jen pro přihlášené uživatele

Milí rodiče a členové oddílu,

počátkem roku 2020 jsme kalendář, bodování a fotogalerii uzamkli a zpřístupnili pouze přihlášeným uživatelům. Proto Vás prosíme, abyste v následujících týdnech při návštěvě webu věnovali minutku času na registraci uživatelského účtu. Do konce prosince bude web běžně přístupný tak, jak jste zvyklí.

Aktualizováno 18. ledna: Pokud se Vám nejde přihlásit a web Vám odpovídá anglicky, může to být kvůli tomu, že webhosting si z nějakého důvodu myslí, že se připojujete ze zahraničí, což se z bezpečnostních důvodů snaží blokovat.
Chyba není na naší straně, ale někde mezi Vaším poskytovatelem internetu a skautským webovým serverem, s jehož správci problém řešíme.
Máme instrukce, že pokud se Vám objeví bíle přihlašovací okno, máte se přihlásit se jménem: wpadmin a heslem: lebeda. Teprve pak se dostanete ke klasickému přihlášení na web a všechno by mělo fungovat normálně.
Pokud problémy přetrvávají, prosím dejte to vědět komukoliv z vedoucích nebo napište přes kontaktní formulář dole na této stránce.

Jak se zaregistrovat?

Pokud máte účet na Google, můžete se místo registrace a pamatování si dalšího hesla jednoduše prostě rovnou přihlásit svým Google účtem ;-)

Pokud Google účet nemáte nebo nechcete použít k registraci, pak se můžete klasicky zaregistrovat pomocí emailu, uživatelského jména a hesla.

V každém případě prosím použijte ideálně tu emailovou adresu, kterou jste zadávali v přihlášce do Skautu, nebo přes kterou jste v kontaktu s Oldou. Prostě takovou adresu, podle které je možné ověřit, že jste to opravdu Vy a že se nám na web nepřihlašuje neoprávněně nikdo cizí. Pokud se zaregistrujete s adresou, o které tušíte, že ji v evidenci nemáme, dejte tuto adresu prosím vědět při nejbližší příležitosti vedoucím nebo Oldovi. Uživatelské účty, u kterých se nepodaří ověřit, zda patří někomu z oddílu, budou zablokovány.

Registrovat se (nemám Google účet) Přihlásit se (mám Google účet)

Skauti a skautky, roveři a rangers: Vy si prosím k přihlašování zaregistrujte účet na SkautISu. Kromě oddílového webu získáte automaticky přístup na řadu dalších skautských webů a budete se moci přihlašovat se na celostátní akce, jako je třeba Obrok. Po zaregistrování na SkautISu sdělte svému vedoucímu uživatelské jméno a bezpečnostní kód (dostanete ho v uvítacím emailu), abychom mohli provázat Váš účet s naším oddílem (do té doby přihlašování na web nebude fungovat).

Registrovat se na SkautISu
Jak je to s ochranou osobních údajů?
S ohledem na GDPR a obecně legislativu na ochranu osobních údajů máme povinnost Vás informovat, že Vaše údaje použité pro registraci na webu poslouží v souladu s skautskou Směrnicí pro nakládání s osobními údaji pouze k účelům uvedeným v této směrnici v paragrafu 10:
  • zajištění výchovné práce a oddílové, případně i další obdobné činnosti jednotek Junáka
  • kontaktování člena a jeho rodičů nebo jiných zákonných zástupců při zajištění činnosti
  • evidence účastníků akcí pořádaných Junákem či jeho organizační jednotkou
Konkrétně se k registraci na webu využívá pouze Vaše emailová adresa (a v případě přihlášení pomocí Google také jméno), což je údaj, který jste nám již poskytli v přihlášce do Skautu včetně souhlasu k využití k výše zmíněným účelům. Nejde tedy o nové využití, ke kterému by byl potřeba Váš další souhlas. Emailovou adresu nijak dále nezpracováváme a nezveřejňujeme, neposkytujeme třetím osobám, neposíláme reklamy ani další nevyžádanou poštu. Váš uživatelský profil včetně emailové adresy je na webu viditelný pouze Vám a jiní uživatelé nebo veřejnost se k nim nedostanou.
Při registraci s pomocí Google účtu dochází pouze k přiřazení účtu na našem webu k Vašemu účtu na Google. Vaše heslo v takovém případě spravuje jen a pouze Google, na tento web se nepřenáší. Obdobně funguje také přihlašování přes SkautIS, které je dostupné členům oddílu.
Tento web je zřízen na oficiálním českém skautském webhostingu a několikrát do roka dostává bezpečnostní aktualizace. Hesla jsou bezpečně uložena v zašifrované (přesněji řečeno zahashované) podobě.
Něco nefunguje nebo chybí informace?